Home / SLOVENSKO / Foto: Pochod čertov pritiahol do centra Piešťan tisícky ľudí

Foto: Pochod čertov pritiahol do centra Piešťan tisícky ľudí

PIEŠŤANY 17. decembra (WebNoviny.sk) – Pochod čertov pritiahol v nedeľu podvečer do centra Piešťan podľa odhadu organizátorov asi 10-tisíc ľudí.

Podujatie prebehlo napriek tomu, že primátor Miloš Tamajka na základe žiadosti poslancov mestského zastupiteľstva vydal rozhodnutie o zákaze jeho konania na komunikáciách Nitrianska, Teplická a Rázusova ulica.

Účasť prekročila očakávania

Pochody čertov majú dlhoročnú tradíciu v Rakúsku, v posledných rokoch tieto promenády masiek organizujú aj v iných európskych krajinách.

„Sme úplne nadšení, účasť ľudí predčila naše očakávania. Rátali sme s účasťou päťtisíc a viac ľudí, podľa prvých odhadov ich bolo okolo desaťtisíc,“ povedal organizátor prvého slovenského Pochodu čertov Juraj Románek.

V centre Piešťan sa v ohraničenom priestore promenádovalo asi štyridsať postáv v maskách čertov. Napriek davom zvedavcov nedošlo podľa organizátorov k žiadnemu incidentu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pochod čertov v Piešťanoch

Pochod čertov vzbudil emócie

Problémy boli len s dopravou a parkovaním pred začiatkom podujatia. Spoločnosť BaR Group, ktorá v Piešťanoch organizuje Vianočné trhy a stojí aj za Pochodom čertov riskuje zhoršenie vzťahov so samosprávou.

„Môžu sa rozhodnúť, či chcú aby toto mesto žilo, alebo sa môžu rozhodnúť, že v meste nebude nič,“ skonštatoval Románek. Spoločnosti podľa hovorkyne Piešťan Evy Bereczovej hrozia sankcie za porušenie zákona o kultúrnych podujatiach a za neoprávnený záber verejného priestranstva.

Pochod čertov vzbudil emócie už niekoľko dní pred jeho začiatkom. Petíciu proti jeho konaniu podpísali tisícky ľudí, prekážalo im, že sa koná v adventnom období. Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch vo štvrtok prijalo uznesenie, v ktorom požiadalo primátora Miloša Tamajku podniknúť také kroky, aby sa pochod nekonal.

Viac k témam: Piešťany, pochod čertov v Piešťanoch
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Pochod čertov pritiahol do centra Piešťan tisícky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Volič poškodil urnu na nepoužité hlasovacie lístky, z volebnej miestnosti ho vyviedla polícia

V okrese Zlaté Moravce volič nechcel odovzdať nepoužité hlasovacie lístky, následne do schránky udrel päsťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *