Home / SVET / V Austrálii sa zosobášili prvé homosexuálne páry, naplánované sú aj ďalšie svadby

V Austrálii sa zosobášili prvé homosexuálne páry, naplánované sú aj ďalšie svadby

SYDNEY 17. decembra (WebNoviny.sk) – V Austrálii sa v sobotu na základe novej legislatívy povoľujúcej manželstvá ľudí rovnakého pohlavia zosobášili prvé dva lesbické páry.

Svadby mali byť až v januári

I keď sa očakávalo, že prvým možným dátumom pre sobáše homosexuálov bude v súvislosti so štvortýždňovým čakacím obdobím od schválenia zákona 9. január, dve dvojice v Sydney a Melbourne sa vďaka povoleniu úradov mohli vziať už v sobotu.

Odporúčame:
Austrália zlegalizovala homosexuálne manželstvá, schváleniu predchádzala búrlivá diskusia

Tridsaťjedenročná Lauren Price a 29-ročná Amy Laker si mohli vymeniť manželské sľuby v Sydney, pretože ich rodiny pricestovali z Walesu na ceremóniu, počas ktorej si mali pôvodne len sľúbiť oddanosť. Z rovnakého dôvodu, pretože ich príbuzní pricestovali do Melbourne zo zahraničia, dostali výnimku aj Amy a Elise McDonaldové.

Sú naplánované ďalšie sobáše

V nedeľu by sa mali tiež zosobášiť Anne Sedgwick a Lyn Hawkins, ktoré sú spolu už 40 rokov. Úrady im sobáš pred 9. januárom povolili, pretože 85-ročná Hawkins je v poslednom štádiu rakoviny vaječníkov. Na pondelok je zas v Melbourne naplánovaná svadba 53-ročnej Cas Willow a 56-ročnej Heather Richards, ktoré sú spolu 17 rokov.

Willow totiž trpí rakovinou prsníka, ktorá sa jej rozšírila do mozgu. Vďaka manželstvu budú podľa ich slov ich posledné spoločné týždne „úplné“. „Znamená to, že náš vzťah nebude len tolerovaný, bude akceptovaný,“ vyjadrila sa Richards.

Viac k témam: Austrália, homosexuálne manželstvá
Zdroj: Webnoviny.sk – V Austrálii sa zosobášili prvé homosexuálne páry, naplánované sú aj ďalšie svadby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie odhalilo pôvod rakety, na územie Poľska minulý rok dopadla zablúdená ukrajinská strela

Raketa spôsobila smrť dvoch ľudí v poľskej obci Przewodów.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *