piatok , 23 apríla 2021
Home / šport / Ostatné športy / Vlhová predviedla v obrovskom slalome skvelý výkon, po 1. kole skončila druhá za Shiffrinovou (video)

Vlhová predviedla v obrovskom slalome skvelý výkon, po 1. kole skončila druhá za Shiffrinovou (video)

7.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenka Petra Vlhová predviedla skvelý výkon v 1. kole nedeľňajšieho obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v Jasnej a výsledkom je druhá priečka v priebežnej klasifikácii.

Lepšia ako rodáčka z neďalekého Liptovského Mikuláša bola iba víťazka sobotného slalomu Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá vedie s náskokom 16 stotín sekundy.

Tretie miesto patrí prekvapeniu tejto sezóny Poľke Maryne Gasienicovej-Danielovej s odstupom 44 stotín. Len o 5 stotiniek je za ňou ďalšia nečakaná tvár – Američanka Nina O’Brienová. Až piata je líderka hodnotenia obrovského slalomu v SP Talianka Marta Bassinová s mankom 84 stotín.

Gutová-Behramiová doplatila na chybu

Úradujúca majsterka sveta a Vlhovej hlavná rivalka v boji o veľký glóbus Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová urobila hneď na začiatku veľkú chybu a časovú stranu si odniesla so sebou až do cieľa. Po odjazdení elitnej tridsiatky pretekárok je až na 14. mieste s mankom 1,78 s.

Vzhľadom na veľký časový odstup to vyzerá tak, že 29-ročná Švajčiarka preruší svoju famóznu sériu 11 pódiových umiestnení v súčte pretekov Svetového pohára a na majstrovstvách sveta. Až sedem týchto pretekov bolo víťazných.

Vlhovej robilo problémy slnko

Na trati s 50 bránkami a prevýšením 400 m sa Vlhová predstavila s číslom 3 a predviedla plynulú aktívnu jazdu bez zjavného vybočenia z ideálnej línie oblúkov. Zdanlivá nenáročnosť trate bez oddychového miesta od pretekárok vyžadovala maximálne sústredenie a nepoľavenie v agresivite, čo sa Vlhovej zjavne podarilo.

Niekdajšia skvelá slalomárka Veronika Velez-Zuzulová ako spolukomentátorka RTVS pripomenula, že na trati obrovského slalomu sa nachádzajú dva druhy snehu. V jej hornej časti bol sneh neporušený, ale v druhej polovici sa jazdil v sobotu slalom, a tam bol sneh viac utlačený a ľadový. Špecifikom bolo aj to, že časť trate sa nachádzala na ostrom slnku a ďalšia zasa v tieni a táto svetelná zmena viacerým pretekárkam spôsobovala problémy.

“Bola som nastavená, že pôjdem naplno a myslím si, že som konečne predviedla moju jazdu. Na začiatku som sa snažila chytiť rytmus, v strednej pasáži som sa už cítila veľmi dobre. V spodnej časti som trochu robila chyby, problém mi robila najmä zmena svetla zo slnka do tieňa, vo dvoch bránkach som takmer nič nevedela. Celkovo som však spokojná s tým, čo som predviedla. Je to v pohode a pokúsim sa to zopakovať aj v druhej jazde,” uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

Hromcová pôjde ako posledná

Na štarte 1. kola obrovského slalomu by sa mala predstaviť ešte slabšia polovica pretekárskeho poľa.

Pôvodne v štartovnej listine figurovalo 58 lyžiarok, ako posledná pôjde do boja Slovenka Petra Hromcová.

Druhé kolo príde pod Chopkom na rad po 12.30 h.

Viac k témam: Jasná, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová predviedla v obrovskom slalome skvelý výkon, po 1. kole skončila druhá za Shiffrinovou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Vysokých Tatrách sa skončila skialpinistická sezóna, lyžiari sa musia presunúť na zjazdovky

Po skončení sezóny zostáva mnoho chodníkov vo Vysokých Tatrách prístupných pre peších turistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *