piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Pendleri nebudú potrebovať negatívny test nie starší ako 72 hodín, Slovensko upustilo od sprísnenia podmienok

Pendleri nebudú potrebovať negatívny test nie starší ako 72 hodín, Slovensko upustilo od sprísnenia podmienok

2.3.2021 (Webnoviny.sk) – Pendleri sú aj naďalej povinní preukazovať sa na hraniciach negatívnym antigénovým alebo RT-PCR testom, ktorý nie je starší ako sedem dní. V tlačovej správe o tom informoval Úrad vlády SR.

„K medializovaným informáciám, že takzvaní ‚pendleri’ musia mať pri vstupe na územie Slovenskej republiky negatívny test nie starší ako 72 hodín, uvádzame, že tento návrh vládnym uznesením nebol schválený,“ spresnil Úrad vlády SR.

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že osoby, ktoré majú pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území niektorej z krajín Európskej únie nesusediacej so Slovenskom, na Islande, v Nórsku, Lichtenštajnsku, Švajčiarsku alebo vo Veľkej Británii, sú povinní sa na hraniciach preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu, ktorý nesmie byť starší viac ako 48 hodín. Prípadne sa môžu preukázať potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu, nie starším ako 72 hodín.

Viac k témam: antigénové testovanie, cestovanie, COVID-19, Koronavírus, Pendleri
Zdroj: Webnoviny.sk – Pendleri nebudú potrebovať negatívny test nie starší ako 72 hodín, Slovensko upustilo od sprísnenia podmienok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia upozorňuje na podvodný profil na Facebooku, používa fotografiu ich mŕtveho kolegu

Osobu skrývajúcu sa za falošnou totožnosťou môžete nahlásiť sociálnej sieti, a tak nechať profil zablokovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *