Home / SVET / Nigérijská armáda zatkla viac ako 400 ľudí napojených na Boko Haram

Nigérijská armáda zatkla viac ako 400 ľudí napojených na Boko Haram

MAIDUGURI 16. decembra (WebNoviny.sk) – Nigérijská armáda zadržala viac ako 400 ľudí napojených na extrémistickú skupinu Boko Haram. Bojovníci spolu so ženami a deťmi sa ukrývali na ostrovoch v Čadskom jazere.

Dvojtýždňová operácia priniesla najvyšší počet zatknutých bojovníkov Boko Haram na severovýchode Nigérie za posledné mesiace, uviedol plukovník Onyema Nwachukwu. Viacero členov teroristickej organizácie počas zásahu zahynulo, armáda však túto informáciu nespresnila.

Medzi zadržanými bolo 167 bojovníkov Boko Haram, 67 žien a 173 detí. Ženy a deti armáda po vyšetrovaní odovzdá úradom a umiestnia ich do utečeneckých táborov. Počas inej operácie zatkli aj ďalších 57 povstalcov.

Skupina Boko Haram, v preklade Západné vzdelávanie je zakázané, sa snaží zaviesť v Nigérii islamský štát. Počas svojho osemročného povstania zabili extrémisti už viac než 20-tisíc ľudí. Ich vyčíňanie, ktoré zasahuje aj okolité krajiny, spôsobilo v oblasti rozsiahlu humanitárnu krízu.

Viac k témam: Boko Haram, Nigéria
Zdroj: Webnoviny.sk – Nigérijská armáda zatkla viac ako 400 ľudí napojených na Boko Haram © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie odhalilo pôvod rakety, na územie Poľska minulý rok dopadla zablúdená ukrajinská strela

Raketa spôsobila smrť dvoch ľudí v poľskej obci Przewodów.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *