piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Bratislava vysadila tisíce stromov a kríkov, v iniciatíve plánuje pokračovať

Bratislava vysadila tisíce stromov a kríkov, v iniciatíve plánuje pokračovať

27.2.2021 (Webnoviny.sk) – V rámci iniciatívy 10-tisíc stromov pribudlo vlani v Bratislave 1 339 stromov a 6 598 kríkov. Magistrát hlavného mesta o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti.

Aj vďaka vám pribudlo minulý rok v Bratislave 1 339 nových stromov a 6 598 kríkov, a to nepočítame náhradnú výsadbu,“ uviedla samospráva a dodala, že v roku 2020 podporilo iniciatívu 255 jednotlivcov a viac ako 20 občianskych združení, firiem či zastupiteľských úradov.

Hneď, ako nám to umožnia teplotné podmienky, odštartujeme jarnú výsadbu, ktorej plán spolu s už vysadenými stromami vyznačenými v mape nájdete na webovej stránke 10-tisíc stromov,“ doplnil magistrát.

Hlavné mesto pracuje v rámci iniciatívy 10-tisíc stromov na pláne systematickej obnovy a udržateľnosti drevín. „Dreviny v lete chránia naše ulice pred prehrievaním, zlepšujú kvalitu ovzdušia, zmierňujú následky prívalových dažďov a poskytujú útočisko pre živočíchy a dôležitý hmyz. Zeleň je preto jednou z našich priorít,“ uvádza hlavné mesto, ktoré zároveň v rámci iniciatívy hľadá partnerov z radov firiem, inštitúcií, organizácií a komunít, ale aj obyvateľov, ktorí sa chcú zapojiť do aktivít na podporu zelene v hlavnom meste.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: výsadba stromov
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava vysadila tisíce stromov a kríkov, v iniciatíve plánuje pokračovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia upozorňuje na podvodný profil na Facebooku, používa fotografiu ich mŕtveho kolegu

Osobu skrývajúcu sa za falošnou totožnosťou môžete nahlásiť sociálnej sieti, a tak nechať profil zablokovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *