utorok , 20 apríla 2021
Home / SVET / Rakúska vláda rokuje o znovuotvorení športovísk, prevádzkovatelia fitnescentier by chceli otvoriť tiež

Rakúska vláda rokuje o znovuotvorení športovísk, prevádzkovatelia fitnescentier by chceli otvoriť tiež

26.2.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúski prevádzkovatelia fitnescentier žiadajú od vlády povolenie otvoriť svoje zariadenia v rovnakom čase ako verejné športoviská. Všetko ostatné by znamenalo nerovné zaobchádzanie, uviedlo v piatok združenie prevádzkovateľov fitnescentier a športových podnikov.

Viac o téme: Koronavírus

V dôsledku koronavírusovej krízy hrozí mnohým podnikom krach, varovala šéfka združenia Astrid Legnerová. O znovuotvorení športovísk rokuje v piatok rakúska vláda.

Prevádzkovatelia argumentujú, že fitnescentrá a športové podniky majú už mesiace pripravené spoľahlivé koncepty na zabezpečenie prevencie a hygieny, vďaka ktorým môžu bezpečne otvárať.

„Od trasovania kontaktov, cez vetracie systémy, po pravidlá o dodržiavaní odstupov, koncepty pre dezinfekciu, záväzok testovať pri vstupe, všetko je k dispozícii. Naše voľnočasové a športové podniky, od fitness štúdií, cez osobných trénerov, turistických sprievodcov až po tanečné školy, všetci sú pripravení začať, čakajú len na povolenie,“ uviedol predstaviteľ Rakúskej hospodárskej komory Christian Hörl.

Prevádzkovatelia športových zariadení poukazujú aj na dôležitý zdravotný aspekt pohybu, informuje agentúra APA.

Viac k témam: fitnes centrum, koronakríza, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúska vláda rokuje o znovuotvorení športovísk, prevádzkovatelia fitnescentier by chceli otvoriť tiež © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri ukrajinskej hranici je podľa odhadov 150-tisíc ruských vojakov, napätie sa zvyšuje

Je to najväčšie nasadenie ruského vojska v pohraničí s Ukrajinou vôbec, uviedol šéf zahraničnej politiky EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *