piatok , 5 marca 2021
Home / SVET / Nemecko predĺžilo kontroly na hraniciach s Českom a Tirolskom, domov poslali už tisíce ľudí

Nemecko predĺžilo kontroly na hraniciach s Českom a Tirolskom, domov poslali už tisíce ľudí

23.2.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecko v utorok predĺžilo kontroly na hraniciach s Českou republikou a rakúskou spolkovou krajinou Tirolsko. Prísne pravidlá, ktoré krajina zaviedla 14. februára v snahe spomaliť šírenie nových mutácií koronavírusu, budú platiť do 3. marca. Pôvodne sa mali skončiť po desiatich dňoch, v stredu.

Nemecko umožňuje vstup na svoje územie iba vlastným občanom a rezidentom. Výnimky predstavujú vodiči v nákladnej doprave, zdravotnícki pracovníci alebo zamestnanci v systémovo dôležitých sektoroch. Tí sa na hraniciach musia preukázať negatívnym testom na koronavírus. Od začiatku kontrol nemecká polícia na hranici otočila tisíce ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda v Berlíne odmieta kritiku Európskej komisie (EK) na adresu opatrení. Nemecko dodržuje európsku legislatívu Európskej únie a režim na hraniciach je v súlade so schengenskými pravidlami o voľnom pohybe osôb v rámci EÚ, uviedol minister pre európske záležitosti Michael Roth.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko predĺžilo kontroly na hraniciach s Českom a Tirolskom, domov poslali už tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Policajti po útoku vo švédskom Vetlande skúmajú možné teroristické väzby

Na vyšetrovaní sa podľa švédskeho ministra vnútra podieľa bezpečnostná služba SAPO, ktorá je v kontakte s Europolom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *