utorok , 2 marca 2021
Home / SLOVENSKO / Poliaci sa vozili na snežných skútroch v chránenej krajinnej oblasti, zadržala ich polícia (foto)

Poliaci sa vozili na snežných skútroch v chránenej krajinnej oblasti, zadržala ich polícia (foto)

21.2.2021 (Webnoviny.sk) – V chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Horná Orava zadržali policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline dvoch občanov Poľskej republiky vo veku 46 a 40 rokov jazdiacich na snežných skútroch. Informovala o tom hovorkyňa KR PZ v Žiline Gabriela Kremeňová.

Poliaci sa na skútroch pohybovali v chránenom území s druhým stupňom ochrany. Kremeňová dodala, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Dolnom Kubíne začal voči zadržaným osobám trestné stíhanie za trestný čin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Vyšetrovateľ osobám zaistil aj dva snežné skútre, u ktorých hrozí ich prepadnutie.

Kremňová priblížila, že Poliakov zadržali počas preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na predchádzanie environmentálnej trestnej činnosti na území CHKO Horná Orava. Policajti z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline na nej spolupracovali s pracovníkmi CHKO Horná Orava a s Horskou záchrannou službou Ministerstva vnútra SR.

Viac k témam: Chránená krajinná oblasť (CHKO) Horná Orava, chránene uzemie, environmentálna kriminalita, prepadnutie, skúter
Zdroj: Webnoviny.sk – Poliaci sa vozili na snežných skútroch v chránenej krajinnej oblasti, zadržala ich polícia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pendleri nebudú potrebovať negatívny test nie starší ako 72 hodín, Slovensko upustilo od sprísnenia podmienok

Pendleri sa tak budú na hraniciach preukazovať negatívnym testom, ktorý nie je starší ako sedem dní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *