utorok , 2 marca 2021
Home / SLOVENSKO / Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, dúfa v odsúdenie objednávateľov vraždy

Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, dúfa v odsúdenie objednávateľov vraždy

21.2.2021 (Webnoviny.sk) – Pre spravodlivosť na Slovensku je dôležité, aby boli odsúdení aj objednávatelia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to povedala to v nedeľu po uctení si ich pamiatky na Námestí SNP v Bratislave.

Prezidentka dúfa, že odsúdenia objednávateľov sa v najbližších mesiacoch spoločnosť dočká. Občanov vyzvala, aby v nedeľu večer minútou ticha vzdali úctu novinárovi a jeho snúbenici. Spoločnosť si 21. februára pripomína tri roky od ich vraždy.

„Sú to tri roky od tragickej udalosti, ktorá sa stala v histórii mementom. Od začiatku bolo jasné, že ich smrť nie je náhodná a že úzko súvisí s investigatívnou prácou Jána Kuciaka,“ pripomenula Čaputová.

Dodala, že udalosti posledných mesiacov potvrdzujú, že o čom novinár písal, boli pravdivé podozrenia. Podotkla, že aj keď verejnosť pozná tváre a mená vykonávateľov vraždy, pre spravodlivosť na Slovensku je veľmi potrebné, aby boli odsúdení aj jej objednávatelia.

Viac k témam: prezidentka SR, spomienka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, dúfa v odsúdenie objednávateľov vraždy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pendleri nebudú potrebovať negatívny test nie starší ako 72 hodín, Slovensko upustilo od sprísnenia podmienok

Pendleri sa tak budú na hraniciach preukazovať negatívnym testom, ktorý nie je starší ako sedem dní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *