štvrtok , 25 februára 2021
Home / EKONOMIKA / Klub 500 vyzýva vládu na prijatie nových opatrení proti COVID-19, navrhujú záchranný balíček

Klub 500 vyzýva vládu na prijatie nových opatrení proti COVID-19, navrhujú záchranný balíček

19.2.2021 (Webnoviny.sk) – Zamestnávatelia združení v Klube 500 vyzývajú pandemickú komisiu a vládu, aby urýchlene vyhodnotila účinnosť zavedených opatrení, vrátane systému „povinného“ plošného testovania a zákazu vychádzania, a aby prijala nový súbor opatrení, založený viac na dôvere a prevencii ako na zastrašovaní a vyhrážaní sa.

Systém sa podľa nich “zacyklil”

Taktiež odporúčajú prizvanie ďalších odborníkov do pandemickej komisie, nakoľko z pohľadu zamestnávateľov sa systém „zacyklil“. Klub 500 preferuje aj postupné otváranie a uvoľňovanie opatrení v najmenej rizikových oblastiach života, ako sú servisy, malé prevádzky a vonkajšie športoviská, a to za prísnych epidemiologických pravidiel.

Viac o téme: Koronavírus

Zamestnávatelia zároveň navrhujú zavedenie „záchranného balíčka“, zloženého z liekov na podporu imunity, antivirotík, či vitamínov, ktorý by mal byť okamžite po pozitívnom testovaní predpísaný a doručený každému pozitívnemu občanovi.

Vzniknúť by mal aj preventívny balíček

„Práve rýchla a účinná liečba, nasadená okamžite po pozitívnom testovaní, môže totiž v mnohých prípadoch zabrániť komplikáciám u pacientov s COVID-19 a znížiť enormný nápor na nemocnice,” argumentujú.

Obdobne by mal vzniknúť aj „preventívny balíček“ určený pre všetkých obyvateľov, ktorý by mal obsahovať základné vitamínové doplnky, výživové doplnky na posilnenie imunity a propagačný materiál o posilňovaní imunity a životospráve v čase koronakrízy.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Klub 500 vyzýva vládu na prijatie nových opatrení proti COVID-19, navrhujú záchranný balíček © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko sa v počte ubytovaných hostí vrátilo o 20 rokov späť, hotely i reštaurácie žiadajú viac peňazí

Negatívny vývoj v minulom roku sa odrazil aj na tržbách, ktoré boli medziročne nižšie takmer o polovicu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *