Home / SVET / Trump a Putin spolu telefonovali, prebrali vzájomné vzťahy i Severnú Kóreu

Trump a Putin spolu telefonovali, prebrali vzájomné vzťahy i Severnú Kóreu

WASHINGTON 15. decembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sa poďakoval svojmu ruskému kolegovi Vladimirovi Putinovi za to, že vo svojom štvrtkovom prejave „uznal silnú hospodársku výkonnosť Spojených štátov“. Informoval o tom Biely dom.

Telefonát inicioval Trump

Obaja lídri spolu telefonovali po Putinovej výročnej tlačovej konferencii v Moskve. Prediskutovali tiež spôsoby spolupráce pri riešení problematiky severokórejského jadrového a balistického programu.

Odporúčame:
Putin obvinil americké agentúry, že manipulujú dopingovými dôkazmi

Kremeľ v paralelnom stanovisku uviedol, že okrem Severnej Kórey prezidenti prebrali aj bilaterálne vzťahy medzi oboma krajinami a dohodli sa, že ostanú v kontakte. Ruská strana dodala, že telefonát inicioval prezident Trump.

Putin varoval Severnú Kóreu

Putin vo svojom štvrtkovom prejave varoval v otázke Severnej Kórey pred použitím sily, čo by podľa jeho slov mohlo viesť ku katastrofe. Opätovne tiež odmietol informácie, že Rusko zasahovalo do americkej predvolebnej kampane.

Takéto informácie podľa Putina šíria len Trumpovi oponenti, ktorí tak chcú podrývať jeho legitimitu. Na otázku týkajúcu sa Trumpovho prvého roku vo funkcii odpovedal, že dosiahol „niekoľko významných úspechov“, predovšetkým na akciových trhoch. Podľa jeho slov odzrkadľujú dôveru investorov v americkú ekonomiku.

Viac k témam: Donald Trump, Rusko, Severná Kórea, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump a Putin spolu telefonovali, prebrali vzájomné vzťahy i Severnú Kóreu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *