štvrtok , 25 februára 2021
Home / SLOVENSKO / Krematória nestíhajú spopolňovať zosnulých, štát im zaplatí prenájom chladiacich priestorov

Krematória nestíhajú spopolňovať zosnulých, štát im zaplatí prenájom chladiacich priestorov

18.2.2021 (Webnoviny.sk) – V krematóriách dôjde na nevyhnutný čas k rozširovaniu chladiacich kapacít. Ministerstvo vnútra SR (MV SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslala riaditeľka tlačového odboru rezortu Barbara Túrosová.

V prípade, že kremačné zariadenie nebude mať dostatočné chladiace kapacity alebo bude musieť vykonať údržbu spaľovacieho zariadenia, bude si môcť prenajať mobilné chladiace priestory. Náklady spojené s prenájmom bude niesť štát.

Viac o téme: Koronavírus

V sídle MV SR sa dnes stretli zástupcovia sekcie krízového riadenia rezortu vnútra, Úradu verejného zdravotníctva a zástupcovia Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb (SAPAKS), aby vyriešili problém s nedostatočnými kapacitami krematórií.

Keďže obec je povinná zriadiť pohrebisko, bude musieť požiadať o prenajatie chladiaceho zariadenia v spolupráci s príslušným regionálnym Úradom verejného zdravotníctva a následne okresnou bezpečnostnou radou alebo okresným krízovým štábom.

Predseda SAPAKS Ladislav Stríž na tlačovej konferencii informoval, že v dôsledku úmrtí ľudí na ochorenie COVID-19 krematóriá nestíhajú spopolňovať pozostatky zosnulých dostatočne rýchlo a nemajú kapacity na uskladnenie telesných pozostatkov zosnulých. Na Slovensku je celkovo sedem krematórií. V prevádzke ich je ale len šesť.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Krematória nestíhajú spopolňovať zosnulých, štát im zaplatí prenájom chladiacich priestorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opýtal som sa ho, či je to zlý vtip, reagoval Matovič na návrh Sulíka

.Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) počas dnešného rokovania vlády povedal, že je ochotný stať sa ministrom zdravotníctva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *