utorok , 9 marca 2021
Home / SLOVENSKO / Dvom okresom na východe Slovenska hrozia povodne, meteorológovia varujú aj pred poľadovicou

Dvom okresom na východe Slovenska hrozia povodne, meteorológovia varujú aj pred poľadovicou

18.2.2021 (Webnoviny.sk) – V okresoch Michalovce a Trebišov naďalej platí výstraha druhého stupňa pred povodňami. Rizikový stupeň bude trvať až do odvolania. Hydrologická výstraha pre okres Trebišov platí na všetky toky okrem rieky Roňava.

V okrese Michalovce platí výstraha pre topiaci sa sneh a dážď. Meteorológovia zároveň očakávajú mierny pokles vodnej hladiny na riekach Bodrog a Latorica. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej internetovej stránke.

SHMÚ zároveň vydala do piatku 19. februára výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou na území stredného a východného Slovenska. Na horách v okresoch Poprad, Liptovský Mikuláš a Brezno varujú meteorológovia pred vetrom.

Vyhlásili tu prvý rizikový stupeň a miestami očakávajú vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 125 kilometrov za hodinu. Výstrahu pred vetrom vydali do 10:00.

Viac k témam: počasie, poľadovica, povodne, silný vietor, výstraha
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvom okresom na východe Slovenska hrozia povodne, meteorológovia varujú aj pred poľadovicou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová hovorila o dopadoch pandémie, približne 80 percent zamestnancov v prvej línii tvoria ženy

Prezidentka tiež upozornila, že výskyt domáceho násilia celosvetovo stúpa a nevyhlo sa to ani Slovenskej republike.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *