štvrtok , 25 februára 2021
Home / SVET / Po najsilnejšom snežení za ostatných 20 rokov museli do akcie povolať ozbrojené sily

Po najsilnejšom snežení za ostatných 20 rokov museli do akcie povolať ozbrojené sily

18.2.2021 (Webnoviny.sk) – Po extrémnom snežení v oblasti Atén grécka vláda povolala do akcie ozbrojené sily. Príslušníci armády a námorníci pomôžu hasičom vyčistiť ulice od stoviek spadnutých stromov, ktoré poškodili elektrické vedenie a zablokovali cesty.

V gréckej metropole evidujú viac ako 800 spadnutých stromov. Ďalšie stovky ohlásili v okolitých oblastiach vrátane neďalekého ostrova Eubója. Úrady označili snehovú búrku za najsilnejšiu v priebehu ostatných 20 rokov, pričom sneh sa dostal až do severoafrickej Líbye a spôsobil ťažkosti aj v Turecku a Sýrii.

Najdôležitejšie je momentálne obnovenie elektrickej siete. Búrka spôsobila problémy v celej krajine. Len na ostrove Eubója sme museli vymeniť 500 poškodených stĺpov elektrického vedenia a stožiarov,“ uviedol šéf civilnej ochrany Nikos Hardalias.

Kým na severe Grécka a v horách sa sneh počas zimy vyskytuje bežne, na ostrovoch a v okolí hlavného mesta to býva iba zriedka. Poveternostné podmienky v Grécku sa v stredu zlepšili, problémy má však naďalej východ krajiny. Ešte minulý týždeň pritom mali v Grécku príjemné jarné teploty okolo 20 stupňov Celzia.

Viac k témam: popadané stromy, silné sneženie, výpadok elektrickej energie
Zdroj: Webnoviny.sk – Po najsilnejšom snežení za ostatných 20 rokov museli do akcie povolať ozbrojené sily © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bývalému generálnemu prokurátorovi Trnkovi zakázali USA vstup do krajiny, zákaz platí aj pre jeho syna

Dôvodom má byť závažná korupcia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *