piatok , 26 februára 2021
Home / SLOVENSKO / Falošní pracovníci Microsoftu stále úradujú, neposkytujte im žiadne údaje

Falošní pracovníci Microsoftu stále úradujú, neposkytujte im žiadne údaje

17.2.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na pokračujúce podvody v mene spoločnosti Microsoft. Podvodníci sa v telefóne anglickým jazykom predstavia ako skutoční pracovníci technickej podpory Microsoftu. Informovala o tom Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Trnava.

„Obetiam predstierajú pomoc pri technickej podpore softvéru. Od osoby postupne vylákajú vzdialený prístup do počítača, citlivé údaje k platobným kartám – číslo karty, PIN číslo, požiadajú o zaslanie kópie občianskeho preukazu,“ priblížila Linkešová. Dodala, že podvodníci vďaka tomu prístup skutočne získajú aj takto na diaľku a obsah počítača zablokujú.

Bez vedomia a súhlasu obete potom dochádza k prevodu peňazí. Polícia preto upozorňuje ľudí, aby s osobami, ktoré sa predstavia ako pracovníci Microsoftu, nekomunikovali a neposkytovali informácie o sebe – čísla účtov, čísla kariet či občiansky preukaz. Pripomína tiež, aby ľudia nepovolili osobám vzdialený prístup do svojho počítača alebo telefónu a neposielali peniaze.

Polícia dodáva, že keďže podvody takéhoto rozsahu sa v mnohých prípadoch uskutočňujú zo zahraničia, vzdialenosť a legislatíva cudzích krajín značne limitujú možnosti Policajného zboru. Šanca na získanie ukradnutých finančných prostriedkov naspäť je tak minimálna.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Falošní pracovníci Microsoftu stále úradujú, neposkytujte im žiadne údaje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dôvera Slovákov v spravodlivosť už nemôže byť nižšia, podľa Kolíkovej malé zmeny nestačia

Ministerka nepovažuje za dôležité len to, čo sa jej podarí presadiť, ale aj spôsob, akým k tomu príde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *