nedeľa , 7 marca 2021
Home / EKONOMIKA / Takmer sto firiem si zatiaľ dalo od štátu preplatiť náklady na testovanie

Takmer sto firiem si zatiaľ dalo od štátu preplatiť náklady na testovanie

16.2.2021 (Webnoviny.sk) – Štát zatiaľ o preplatenie nákladov na testovanie požiadala takmer stovka firiem. Ako pre agentúru SITA uviedlo Ministerstvo vnútra SR, aktuálne eviduje platby pre 98 spoločností v celkovej hodnote 222 tis. eur, z čoho je už vyplatených 62 tis. eur a zadaných na úhradu 160 tis. eur.

Testovanie upravuje manuál

Úhrady by pritom mali prebehnúť najbližšie dni. „Zo sumy 222 tis. eur tvoria takmer 30 % štyria zamestnávatelia z oblasti automobilového priemyslu a rafinérie,” doplnil rezort.

Systém testovania v podnikoch upravuje manuál, ktorý schválila vláda. Ten stanovuje, že náklady spojené s testovaním bude kompenzovať štát sumou 3,5 eura na každú otestovanú osobu.

Súčasťou žiadosti musí byť výkaz

O finančnú náhradu majú pritom spoločnosti žiadať Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom príslušného okresného úradu, súčasťou žiadosti musí byť výkaz o dátume a počte otestovaných.

Rezort vnútra prostredníctvom príslušného okresného úradu uhradí finančnú náhradu na základe doručenej žiadosti bezodkladne.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer sto firiem si zatiaľ dalo od štátu preplatiť náklady na testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pandémia koronavírusu skazu firmám nepriniesla, zaniklo najmenej spoločností za desaťročie

Mnohí podnikatelia žili až do jesene zo svojich úspor a finančné problém ich zasiahli výraznejšie až po tomto období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *