piatok , 26 februára 2021
Home / SVET / Chudobným krajinám treba s vakcínami pomôcť, Macron vyzval aj Rusko a Čínu

Chudobným krajinám treba s vakcínami pomôcť, Macron vyzval aj Rusko a Čínu

14.2.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na posilnenie medzinárodného úsilia o zabezpečenie vakcín pre chudobné krajiny. Chce pritom, aby sa doň zapojili aj Čína a Rusko.

„Africké krajiny sa nás oprávnene pýtajú na prístup k vakcínam,“ vyjadril sa Macron pre noviny Journal du Dimanche. Posilnenie pomoci je podľa neho potrebné, pretože „každý týždeň sa počíta“. „Do tohto veľkého multilaterálneho úsilia proti pandémii“ by sa mali zaradiť aj vakcíny vyrobené v Číne a Rusku, povedal tiež francúzsky prezident.

Viac o téme: Koronavírus

Macron sa v ostatných dňoch stretol so šéfmi farmaceutických firiem a odborníkmi na vakcíny, aby s nimi prediskutoval programy na boj s vakcínovou nerovnosťou, pandémiou a tiež rýchlejšie obnovenie ekonomík. Medzi týmito programami je aj iniciatíva COVAX podporovaná Organizáciou Spojených národov, ktorá mala pomalý štart pre nedostatok finančných prostriedkov a nedostatočné záväzky zo strany niektorých hlavných svetových mocností.

Viac k témam: Koronavírus, vakcinačný program
Zdroj: Webnoviny.sk – Chudobným krajinám treba s vakcínami pomôcť, Macron vyzval aj Rusko a Čínu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grécko a Rakúsko vyzývajú EÚ na zavedenie očkovacích preukazov, mohli by oživiť turizmus v Európe

Francúzsko a Nemecko upozorňujú, že vydávanie takýchto dokumentov by mohlo byť predčasné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *