štvrtok , 25 februára 2021
Home / SLOVENSKO / Negatívny test na koronavírus potrebujú aj bezdomovci, do nocľahárne ich inak nevpustia

Negatívny test na koronavírus potrebujú aj bezdomovci, do nocľahárne ich inak nevpustia

13.2.2021 (Webnoviny.sk) – Služby nocľahárne pre ľudí bez domova v Trnave je možné využiť len s potvrdením o negatívnom výsledku testu na koronavírus. Samozrejmosťou je aj dezinfekcia rúk pri vstupe, meranie teploty, nosenie rúška a dodržiavanie ďalších hygienických opatrení.

Priestory nocľahárne na Coburgovej ulici sú podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej plošne dezinfikované na to určeným prípravkom tzv. fogovaním. Zariadenie je počas roka pre bezdomovcov otvorené len v noci, v terajších mrazoch bude dočasne k dispozícii 24 hodín denne.

Viac o téme: Koronavírus

Nocľaháreň Strediska sociálnej starostlivosti v Trnave má približne 40 postelí, jej kapacita momentálne stačí. Ľudia bez strechy nad hlavou ju viac využívajú práve v zimnom období. Za služby nocľahárne sa v Trnave neplatí. Podľa Stratégie riešenia problematiky ľudí bez domova na území Trnavy môže byť v meste okolo 300 – 400 ľudí bez istej strechy nad hlavou, nie všetci však žijú na ulici.

Viac k témam: bezdomovci, Koronavírus, nocľaháreň, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Negatívny test na koronavírus potrebujú aj bezdomovci, do nocľahárne ich inak nevpustia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietnutie očkovania by nemalo byť sankciované, myslí si ombudsmanka Patakyová

Keďže v súčasnosti nie je známa konkrétna podoba obmedzení v súvislosti s možným zavedením očkovacieho pasu, bude možné preskúmať otázku súladu s ľudskoprávnymi štandardmi až po tom, ako bude predložený konkrétny legislatívny zámer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *