sobota , 27 februára 2021
Home / SVET / Slovinsko zmierňuje opatrenia, pre zaočkovaných ľudí otvorí aj hranice

Slovinsko zmierňuje opatrenia, pre zaočkovaných ľudí otvorí aj hranice

12.2.2021 (Webnoviny.sk) – Slovinsko otvorí hranice ľuďom prichádzajúcim z krajín Európskej únie (EÚ), ktorí sa preukážu, že absolvovali očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Opatrenie, ktoré začne platiť v sobotu, umožní občanom EÚ vyhnúť sa povinnej karanténe i potrebe dokladovania negatívnych testov na koronavírus, informovali slovinské úrady.

Ako doklad by malo slúžiť písomné potvrdenie, že človek dostal dve dávky vakcíny a od tej druhej uplynulo už aspoň 14 dní. Bez obmedzení budú môcť do krajiny cestovať aj občania únie, ktorí disponujú lekárskym potvrdením, že počas uplynulých šiestich mesiacov prekonali nákazu koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus

Slovinsko registruje pokles nových prípadov nákazy i hospitalizácií. V súvislosti so zlepšovaním situácie krajina uvoľňuje niektoré opatrenia, vrátane cestovania v rámci krajiny či opätovného otvorenia niektorých škôl a väčšiny obchodov. Nočný zákaz vychádzania však zostáva v platnosti.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, očkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovinsko zmierňuje opatrenia, pre zaočkovaných ľudí otvorí aj hranice © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Exministerka vnútra aj šéf tajnej služby odpočúvali tisícky Macedónčanov, odsedia si niekoľko rokov

Obžalovaných bolo dokopy šesť ľudí. Tí dostali tresty odňatia slobody v rozmedzí od troch do 15 rokov a ďalší šiesti podmienečné tresty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *