Home / šport / Ostatné športy / Úspechy ma nabijajú vnútornou istotou, skonštatovala olympijská šampiónka Kuzminová po výhre vo Francúzsku

Úspechy ma nabijajú vnútornou istotou, skonštatovala olympijská šampiónka Kuzminová po výhre vo Francúzsku

ANNECY-LE GRAND BORNAND 14. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová triumfovala vo dvoch individuálnych súpereniach v rámci Svetového pohára v rade, vo štvrtok pridala šprint vo francúzskom Annecy-Le Grand Bornand k sobotňajšej stíhačke v rakúskom Hochfilzene. „Každé jedno víťazstvo neskutočne poteší. Sezóna sa začala nad očakávania a nabíja ma to pocitom vnútornej istoty,“ povedala pre agentúru SITA Kuzminová, ktorá do sobotňajšej stíhačky pôjde s náskokom 33,9 sekundy pred nemeckou obhajkyňou veľkého glóbusu Laurou Dahlmeierovou.

Odporúčame:
Skvelá Kuzminová predviedla bezchybnú streľbu a vyhrala stíhačku vo Francúzsku (aktualizované)

„Dnešné preteky opäť boli zaujímavé tým, čo nám doprialo počasie. Na zimné obdobie bolo veľmi teplo – okolo 2-3 stupňov, padal dážď so snehom. Trať bola mäkká a rozbitá. Bola som v napätí, ako to zvládnem, lebo na takýchto povrchoch často nie som v komforte: som vysoká, mám dlhé páky, zvyknem sa zabárať. Mala som však rýchle lyže a veľmi ma teší, ako sa mi v týchto podmienkach podarilo zabojovať. Čo sa týka bežeckej formy, myslím si, že nič lepšie som si nemohla želať. Samozrejme, zvládnutá strelnica ma tiež potešila,“ vyhlásila Kuzminová.

Dvojnásobná olympijská šampiónka práve v šprinte Kuzminová figuruje na čele hodnotenia tejto disciplíny a poskočila z desiateho na tretie miesto v priebežnom celkovom poradí SP: „Mám pocit dobre zvládnutej úlohy,“ skonštatovala 33-ročná rodáčka z ruského Ťumeňa. Sobotňajšie stíhacie preteky na 10 km sa začnú o 11.45 h. Kuzminová v nich bude bojovať o svoj jubilejný desiaty triumf na vrcholnej medzinárodnej scéne, tretí v olympijskom ročníku.

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Úspechy ma nabijajú vnútornou istotou, skonštatovala olympijská šampiónka Kuzminová po výhre vo Francúzsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová je v najlepšom období svojej kariéry, tvrdí jej tréner Mauro Pini. Aké má ciele v ďalšej sezóne?

Vlhová strávila dva augustové týždne na argentínskom súostroví Ohňová zem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *