nedeľa , 28 februára 2021
Home / SVET / V Berlíne bude stáť pamätník poľských obetí druhej svetovej vojny, experti diskutujú o jeho podobe

V Berlíne bude stáť pamätník poľských obetí druhej svetovej vojny, experti diskutujú o jeho podobe

10.2.2021 (Webnoviny.sk) – Panel nemeckých a poľských expertov začal v stredu diskusie o podobe pamätníka, ktorý bude v Berlíne pripomínať poľské obete druhej svetovej vojny. Realizáciu projektu nariadil minulý rok nemecký parlament.

Zákonodarcovia v októbri poverili vládu, aby „v Berlíne vo významnej lokalite vytvorila miesto, ktoré bude v kontexte špeciálnych vzťahov medzi Nemeckom a Poľskom venované poľským obetiam druhej svetovej vojny a nacistickej okupácii Poľska“.

Od pamätníka sa očakáva, že bude zameraný na budúcnosť, „spojí Nemcov a Poliakov a tak prispeje k porozumenia a priateľstvu a odbúravaniu predsudkov“.

Nacistické Nemecko napadlo Poľsko v septembri 1939. Počas viac ako 5,5 roka trvajúcej brutálnej okupácie nacisti zavraždili 3,3 milióna poľských židov a viac ako dva milióny iných Poliakov, prevažne kresťanov.

Viac k témam: druhá svetová vojna, pamätník
Zdroj: Webnoviny.sk – V Berlíne bude stáť pamätník poľských obetí druhej svetovej vojny, experti diskutujú o jeho podobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemeckú ľavicovú antikapitalistickú stranu v jesenných voľbách povedie dvojica žien

Na sobotňajšom sneme strany Die Linke zvolili jej členovia za spolulíderky Janine Wisslerovú a Susanne Hennigovú-Wellsowovú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *