nedeľa , 9 mája 2021
Home / SVET / Vrchný súd v Prahe rozhodol o osude Majského, jeho odvolanie zamietol a trest si odsedí v Česku

Vrchný súd v Prahe rozhodol o osude Majského, jeho odvolanie zamietol a trest si odsedí v Česku

10.2.2021 (Webnoviny.sk) – Vrchný súd v Prahe zamietol odvolanie odsúdeného Jozefa Majského voči verdiktu, ktorým v Českej republike uznali jeho odsúdenie na Slovensku. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Mestského súdu v Prahe Markéta Puci.

Práve Mestský súd v Prahe totiž ešte v decembri minulého roku rozhodol, že Majský si má trest uložený v kauze skrachovaných nebankových spoločností odsedieť v Českej republike.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol na pojednávaní 29. júla 2020 odvolanie Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest.

NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Odsúdeného Majského následne 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. Tamojšie súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo.

Viac k témam: skrachované nebankové spoločnosti, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vrchný súd v Prahe rozhodol o osude Majského, jeho odvolanie zamietol a trest si odsedí v Česku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

EÚ nesúhlasí s návrhom USA na zrušenie patentov pri výrobe vakcín, podľa Michela by to nič nevyriešilo

Namiesto toho vyzvali lídri Európskej únie Washington, aby zrušil obmedzenia pri exporte vakcín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *