štvrtok , 25 februára 2021
Home / SVET / Zo spolupáchateľstva na vraždách v koncentračnom tábore obvinili nacistického strážcu vo veku 100 rokov

Zo spolupáchateľstva na vraždách v koncentračnom tábore obvinili nacistického strážcu vo veku 100 rokov

9.2.2021 (Webnoviny.sk) – Nemeckí prokurátori obvinili 100-ročného muža, ktorý sa počas druhej svetovej vojny dopustil spolupáchateľstva pri zavraždení 3 518 osôb. Muž v rokoch 1942 – 1945 pracoval ako poddôstojník SS v nacistickom koncentračnom tábore Sachsenhausen na okraji Berlína.

Meno obvineného nezverejnili v súlade s nemeckými zákonmi na ochranu súkromia. Napriek vysokému veku ho považujú za dostatočne spôsobilého na to, aby mohol čeliť súdnemu konaniu. Budú však pravdepodobne musieť upraviť maximálny počet hodín, počas ktorých sa pojednávanie môže konať.

Minulý týždeň nemeckí vyšetrovatelia obvinili aj 95-ročnú niekdajšiu sekretárku bývalého veliteľa SS Paula Wernera Hoppeho v koncentračnom tábore Stutthof.

Tento prípad i najnovšie obvinenie spomenutého 100-ročného muža sa opierajú o nedávny nemecký právny precedens, ktorý stanovuje, že každého, kto pomáhal pri fungovaní akéhokoľvek nacistického tábora, môžu stíhať ako spoluvinníka na vraždách, ktoré tam spáchali.

Viac k témam: genocída, koncentračný tábor, nacisti, obvinenie, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Zo spolupáchateľstva na vraždách v koncentračnom tábore obvinili nacistického strážcu vo veku 100 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Stredozemnom mori sa prevrátila ďalšia loď s migrantmi, o život prišlo minimálne 41 ľudí

V centrálnom Stredomorí od začiatku roka prišlo o život už zhruba 160 migrantov smerujúcich do Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *