pondelok , 19 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Ozbrojené sily vyškolili stovky sanitárov, pomôžu zdravotníkom v boji s pandémiou

Ozbrojené sily vyškolili stovky sanitárov, pomôžu zdravotníkom v boji s pandémiou

8.2.2021 (Webnoviny.sk) – V rámci boja s pandémiou koronavírusu vyškolili Ozbrojené sily SR 264 vojakov-sanitárov. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Kurzy podľa ministra organizuje Úrad hlavného lekára Ozbrojených síl SR, pričom v tomto roku sa uskutočnili už dva a v predchádzajúcom roku štyri.

„Noví sanitári – vojaci a poddôstojníci z útvarov pozemných, vzdušných a špeciálnych síl tak posilnia kapacity vyťažených zdravotníkov v boji s pandémiou,” uviedol Naď. Dodal, že všetky kurzy sa uskutočňujú za dodržania príslušných hygienicko-epidemických opatrení.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, pomoc, sanitári
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojené sily vyškolili stovky sanitárov, pomôžu zdravotníkom v boji s pandémiou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas o suverenitu členských štátov EÚ v oblasti zdravia a vzdelávania pokračuje

Európsky parlament (EP) sa už niekoľkokrát pokúsil vstúpiť svojimi iniciatívnymi správami do zvrchovaných kompetencií národných štátov – členov EÚ. Príkladom je správa Estrela "o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach" (2013), ktorú nakoniec Európsky parlament tesne neprijal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *