utorok , 9 marca 2021
Home / SVET / Nebezpečný materiál z bejrútskeho prístavu prevezú do Nemecka, ohrozoval obyvateľov

Nebezpečný materiál z bejrútskeho prístavu prevezú do Nemecka, ohrozoval obyvateľov

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecká firma sa postará o odvoz nebezpečného materiálu, ktorý je uskladnený v bejrútskom prístave. V sobotu o tom informoval nemecký veľvyslanec v Libanone. Stane sa tak v rámci zabezpečenia prístavu po minuloročnej explózii, ktorá zničila nielen prístav, ale aj časti mesta.

Diplomat Andreas Kindl na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že 52 kontajnerov s nebezpečnými chemikáliami je pripravených na prevoz do Nemecka.

Rozhodnutie odstrániť materiál prišlo po tom, ako 4. augusta vybuchlo v prístave 2 750 ton dusičnanu amónneho. Explózia zabila 211 ľudí a viac ako šesťtisíc osôb utrpelo zranenia.

Libanon v novembri podpísal zmluvu za 3,6 milióna dolárov s nemeckou firmou Combi Lift na zabezpečenie a odvoz kontajnerov s horľavými chemikáliami, ktoré však bližšie nešpecifikovali. Dva milióny zaplatí Libanon, zvyšok pôjde z účtu nemeckej vlády.

Viac k témam: Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk – Nebezpečný materiál z bejrútskeho prístavu prevezú do Nemecka, ohrozoval obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tvrdý lockdown prináša v Česku výsledky, Babiš dúfa v uvoľnenie opatrení po Veľkej noci

Český premiér vyzýva občanov k dodržiavaniu opatrení a k výdrži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *