nedeľa , 28 februára 2021
Home / šport / Ostatné športy / Hviezda NBA sa ocitla v absurdnej situácii, Duranta stiahli počas zápasu pre zdravotný protokol

Hviezda NBA sa ocitla v absurdnej situácii, Duranta stiahli počas zápasu pre zdravotný protokol

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – Pred piatkovým duelom zámorskej basketbalovej NBA Brooklyn – Toronto (117:123) nebolo do poslednej chvíle isté, či domáci budú môcť využiť služby hviezdneho Kevina Duranta.

Všetko spôsobil zdravotný protokol súvisiaci s pandémiou ochorenia COVID-19. Napokon dostal “zelenú”, no v priebehu tretej štvrtiny musel nútene opustiť palubovku.

Do zápasu naskočil z lavičky

Niekoľko hodín pred duelom predstavitelia Brooklynu informovali funkcionárov NBA, že osoba, s ktorou Durant prišiel do kontaktu, mala nejednoznačný výsledok testu na koronavírus.

Dve minúty pred ohlásením zostáv NBA rozhodla, že Durant nemôže nastúpiť. Netrvalo dlho a zástupcovia profiligy bleskovo zmenili názor.

Durant tak po začiatku stretnutia mohol z lavičky naskočiť do duelu. Odohral 19 minút, pripísal si osem bodov, k tomu pridal šesť doskokov a päť asistencií.

V úvode tretej štvrtiny však NBA rozhodla, že pre kontakt s nakazenou osobou nemôže ďalej pokračovať.

COVID-19 prekonal v lete

“Bolo to mätúce, frustrujúce a veľmi zvláštne,” povedal médiám Durantov spoluhráč Joe Harris.“Najprv nemohol nastúpiť, neskôr sa objavil na palubovke a potom mu znova zakázali hrať,” dodal 29-ročný hráč, ktorý v dueli s Torontom zaznamenal 19 bodov, najviac z tímu Brooklynu.

Aby absurdností nebolo málo, Durant mal v čase zápasu v rukách čerstvý negatívny test na prítomnosť koronavírusu. V lete prekonal ochorenie COVID-19 a nedávne testy ukázali, že v tele má protilátky.

Napriek tomu teraz pravdepodobne bude musieť zamieriť do karantény a istý čas Brooklynu na súťažných palubovkách nepomôže.

“Namiesto toho, aby som sa sústredil na hru, zaujímalo ma, čo by z dlhodobého hľadiska znamenala Kevinova neúčasť v našom tíme,” skonštatoval tréner Brooklynu Steve Nash.

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Hviezda NBA sa ocitla v absurdnej situácii, Duranta stiahli počas zápasu pre zdravotný protokol © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová bola po ťažkom páde Lieovej neistá, za najlepšími výrazne zaostala

Líderkou super G je Talianka Federica Brignoneová s náskokom 59 stotín sekundy pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorej preruší sériu víťazstiev v rýchlostných disciplínach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *