nedeľa , 7 marca 2021
Home / SVET / Jemenskí húsiovia by už nemali byť teroristickou skupinou, Biden by tak chcel ukončiť humanitárnu krízu

Jemenskí húsiovia by už nemali byť teroristickou skupinou, Biden by tak chcel ukončiť humanitárnu krízu

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden chce zrušiť označenie jemenských húsíov za teroristickú skupinu. Cieľom je ukončiť jednu z najväčších humanitárnych kríz na svete.

Administratíva bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa vyhlásila húsíov za zahraničnú teroristickú organizáciu, čo obmedzilo poskytovanie pomoci obyvateľom krajiny sužovanej hladom a občianskou vojnou.

Biden názor nezmenil

Plán americkej administratívy v piatok potvrdil nemenovaný predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí. Dodal však, že Biden nezmenil názor na húsíov, ktorí útočili na civilistov a uniesli Američanov.

Správu zverejnili deň po tom, ako Biden oznámil, že ukončí podporu Saudskej Arábie pri útokoch proti húsíom.

Žiadny efekt v praxi

USA mali dohliadať na minimalizáciu obetí spomedzi civilistov, no bomby, ktoré zabili napríklad školákov v autobuse či rybárov v člnoch, boli podľa ich pozostalých americkej výroby.

Demokratický senátor Chris Murphy z Connecticutu podporil prezidentov plán s tým, že vyhlásenie húsíov za teroristickú skupinu nemalo v praxi žiaden efekt okrem toho, že tak zabránili dodávkam jedla a inej pomoci obyvateľom krajiny.

Viac k témam: húsíovia, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Jemenskí húsiovia by už nemali byť teroristickou skupinou, Biden by tak chcel ukončiť humanitárnu krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Švajčiarsku prebieha referendum, ktorým chcú zakázať zahaľovanie tváre na verejnosti

Švajčiarska vláda zákaz odmieta a tvrdí, že ľudia zakrývajúci si tvár sú „marginálnym" problémom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *