pondelok , 19 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Skrátené legislatívne konanie má byť využívané len výnimočne, upozorňuje advokátska komora

Skrátené legislatívne konanie má byť využívané len výnimočne, upozorňuje advokátska komora

4.2.2021 (Webnoviny.sk) – Skrátené legislatívne konanie má byť využívané len ako výnimočný nástroj, nie ako štandardné riešenie prijímania legislatívnych zmien. Upozorňuje na to Slovenská advokátska komora (SAK) na svojej internetovej stránke. Reaguje tak aj na skrátené legislatívne konanie k návrhu novely zákona o kritickej infraštruktúre.

Komora už pri viacerých prípadoch upozorňovala na dodržiavanie legislatívneho procesu, ktorý považuje za dôležitý pilier predvídateľnosti právneho poriadku a budovania právneho štátu.

SAK nepovažuje za korektné spájať v súvislosti s vlnami pandémie ochorenia COVID-19 každý návrh skráteného legislatívneho konania bez riadneho preukázania vzájomnej súvislosti medzi návrhom a jeho legislatívnym riešením.

„Rozumieme potrebe štátu chrániť našu kritickú infraštruktúru a rovnako dúfame v porozumenie našej potreby dodržiavať pravidlá fungovania a budovania právneho štátu,“ uzavrela SAK.

Viac k témam: kritická infraštruktúra, skrátené legislatívne konanie, zákon o kritickej infraštruktúre
Zdroj: Webnoviny.sk – Skrátené legislatívne konanie má byť využívané len výnimočne, upozorňuje advokátska komora © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas o suverenitu členských štátov EÚ v oblasti zdravia a vzdelávania pokračuje

Európsky parlament (EP) sa už niekoľkokrát pokúsil vstúpiť svojimi iniciatívnymi správami do zvrchovaných kompetencií národných štátov – členov EÚ. Príkladom je správa Estrela "o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach" (2013), ktorú nakoniec Európsky parlament tesne neprijal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *