utorok , 20 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Policajti odhalili medzi Prešovom a Košicami sedem nelegálnych migrantov prevážaných v kamióne

Policajti odhalili medzi Prešovom a Košicami sedem nelegálnych migrantov prevážaných v kamióne

4.2.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia zaznamenala v Prešovskom kraji počas štvrtka aj druhý prípad nájdených nelegálnych migrantov v Prešovskom kraji. Po udalosti vo Svite, kde ráno našli v kamióne sedem migrantov z Pakistanu a Afganistanu bez osobných dokladov, sa podobný prípad stal aj na diaľnici D1 medzi Prešovom a Košicami.

Ako na sociálnej sieti informuje prešovská krajská polícia, pracovník Národnej diaľničnej spoločnosti polícii nahlásil, že ho kontaktoval vodič bulharského kamiónu, ktorý mu oznámil, že v návese kamiónu počuť hlasy.

Kamión odstavil na D1, na odpočívadle Janovík v smere z Košíc do Prešova. Policajná hliadka na mieste zistila, že vo vozidle sa nachádza šesť osôb, ktoré uvádzajú, že sú z Afganistanu. O udalosti bola vyrozumená cudzinecká polícia.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti odhalili medzi Prešovom a Košicami sedem nelegálnych migrantov prevážaných v kamióne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas o suverenitu členských štátov EÚ v oblasti zdravia a vzdelávania pokračuje

Európsky parlament (EP) sa už niekoľkokrát pokúsil vstúpiť svojimi iniciatívnymi správami do zvrchovaných kompetencií národných štátov – členov EÚ. Príkladom je správa Estrela "o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach" (2013), ktorú nakoniec Európsky parlament tesne neprijal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *