piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Hygienici upravili podmienky nakupovania v obchodoch v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany

Hygienici upravili podmienky nakupovania v obchodoch v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany

4.2.2021 (Webnoviny.sk) – Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave sprísnil z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 podmienky nakupovania v obchodov v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany. Podľa jeho najnovšej vyhlášky musí na jedného zákazníka pripadať najmenej 25 metrov štvorcových predajnej plochy.

Ak je prevádzka menšia, môže v nej byť len jeden zákazník. Obmedzenie neplatí pre deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň majú prevádzky podľa vyhlášky zabezpečiť maximálne možné využitie pokladní, aby sa minimalizoval počet čakajúcich zákazníkov pred pokladňami, ako aj dvojmetrové odstupy pri samoobslužných pokladniach a v interiéroch prevádzok.

Z prezentácie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vyplynulo, že okresy Trnava a Hlohovec patria medzi desiatku tých okresov, v ktorých je aktuálne najhoršia epidemiologická situácia na Slovensku.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, obchody
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upravili podmienky nakupovania v obchodoch v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najširšiu ponuku slovenských remeselných pív nájdete iba v Kauflande

Milovníkov remeselného piva čaká v apríli veľké prekvapenie. V rámci dlhodobého projektu, do ktorého sa zapojilo 29 pivovarov, Kaufland svojim zákazníkom prináša najširší sortiment remeselných pív spomedzi reťazcov a zároveň podporuje pivovarníkov v neľahkom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *