sobota , 27 februára 2021
Home / SVET / Matovič sa stretne s Macronom, budú hovoriť o Fonde obnovy aj vývoji pandemickej situácie

Matovič sa stretne s Macronom, budú hovoriť o Fonde obnovy aj vývoji pandemickej situácie

3.2.2021 (Webnoviny.sk) – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa v stredu v Paríži stretne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Na spoločnom rokovaní budú hovoriť o aktuálnom vývoji pandemickej situácie, ale aj o Fonde obnovy, ktorý má pomôcť prekonať ekonomické dôsledky koronakrízy.

Európska zelená dohoda

Okrem toho sa budú venovať aj Európskej zelenej dohode, európskej obrane či úlohe jadrovej energetiky v EÚ. V tlačovej správe o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Na úvod pracovnej cesty navštívi premiér Matovič mesto Meudon, kde položí kyticu k soche generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý pôsobil v miestnom observatóriu.

Rebríček slobody tlače

Slovenský premiér prijal tiež pozvanie na stretnutie s generálnym riaditeľom organizácie Reportéri bez hraníc Christophom Deloirom, počas ktorého budú hovoriť o postavení Slovenska vo Svetovom rebríčku slobody tlače.

Matovič v októbri minulého roka avizoval snahu o vytvorenie jadrovej aliancie v rámci európskych krajín. Tá by mala jasne definovať jadrovú energiu ako čistejšiu, než fosílne zdroje.

Spojencov v tejto téme by chcel premiér hľadať najmä u francúzskeho prezidenta Macrona, ako aj u predstaviteľov ďalších štátov, ktoré využívajú jadrovú energiu.

Viac k témam: francúzsky prezident, koronakríza, Koronavírus, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič sa stretne s Macronom, budú hovoriť o Fonde obnovy aj vývoji pandemickej situácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Českí poslanci nepodporili predĺženie núdzového stavu, vláda preto vyhlásila nový

Nový núdzový stav bude trvať 30 dní, od 27. februára do 28. marca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *