štvrtok , 25 februára 2021
Home / SLOVENSKO / Podnikateľ Brhel obvinenia popiera a zatiaľ ostáva zadržaný

Podnikateľ Brhel obvinenia popiera a zatiaľ ostáva zadržaný

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Podnikateľ Jozef Brhel. popiera obvinenia, ktoré voči nemu vzniesli v rámci akcie Mýtnik. Po utorkovom výsluchu na policajnom prezídiu to uviedol jeho advokát Ľudovít Štanglovič s tým, že podnikateľ zatiaľ ostáva políciou zadržaný.

„V danej dôkaznej situácii sme toho názoru, že pokiaľ nejde o politickú kauzu, že by prokurátor mal v rámci výkonu dozoru v časti uznesenia o obvinení voči môjmu klientovi konanie zastaviť, respektíve zrušiť,” povedal Štanglovič.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v piatok 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Väzobné stíhanie následne prokurátor navrhol štyrom obvineným vrátane Imreczeho, čomu Špecializovaný trestný súd v pondelok 1. februára vyhovel.

Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala Suchobu a Jozefa Brhela, ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí. Jozef Brhel sa na Slovensko vrátil v pondelok 1. februára vo večerných hodinách.

Viac k témam: akcia “Mýtnik”
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Brhel obvinenia popiera a zatiaľ ostáva zadržaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opýtal som sa ho, či je to zlý vtip, reagoval Matovič na návrh Sulíka

.Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) počas dnešného rokovania vlády povedal, že je ochotný stať sa ministrom zdravotníctva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *