Home / SVET / Grécko paralyzoval celodenný generálny štrajk, odbory protestujú proti úsporným opatreniam

Grécko paralyzoval celodenný generálny štrajk, odbory protestujú proti úsporným opatreniam

ATÉNY 14. decembra (WebNoviny.sk) – V Grécku sa vo štvrtok koná 24-hodinový generálny štrajk, ktorý paralyzoval život v krajine. Zvolali ho odbory na protest proti úsporným opatreniam vlády, ktoré budú pokračovať aj po skončení tretieho medzinárodného balíka pomoci v budúcom roku.

Štátne nemocnice z dôvodu štrajku prijímajú len nevyhnutné prípady, školy sú zatvorené, verejná doprava funguje len v obmedzenom režime. Nepremáva ani trajektová doprava na ostrovy a letiská rušia alebo odkladajú lety.

Odporúčame:
Grécko a jeho veritelia sa dohodli na nových reformách

Grécko je závislé od medzinárodnej pomoci od roku 2010. Výmenou za miliardové pôžičky musela grécka vláda zaviesť tvrdé úsporné opatrenia, zvýšiť dane a uskutočniť štrukturálne reformy.

Viac k témam: generálny štrajk, grécko
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko paralyzoval celodenný generálny štrajk, odbory protestujú proti úsporným opatreniam © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *