štvrtok , 4 marca 2021
Home / SLOVENSKO / Na farme v Bukovej našli podozrivé krmivo, polícia prípad rieši ako pokus o týranie zvierat

Na farme v Bukovej našli podozrivé krmivo, polícia prípad rieši ako pokus o týranie zvierat

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Trnavskí policajti vyšetrujú pokus o otrávenie viacerých domácich a hospodárskych zvierat na farme v obci Buková. Majitelia našli na dvore podozrivé krmivo, ktoré bolo zabalené v bielej servítke. Išlo o mäsovú zmes s primiešanými ružovými granulami.

Existuje podozrenie, že k mäsu bola primiešaná otrava. Policajti krmivo zaistili a pošlú ho na skúmanie pracovníkom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy.

„Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin týrania zvierat v štádiu pokusu, za ktorý si môže páchateľ posedieť vo väzení až päť rokov. Na stotožnení osoby intenzívne pracujeme,“ informuje polícia.

Na farme chovajú majitelia 55 zvierat, z toho viac ako 40 sliepok, husí a perličiek, otráviť sa mohli aj dvaja psy a somár.

Viac k témam: otrava, ŠPVS Štátna veterinárna a potravinová správa, týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Na farme v Bukovej našli podozrivé krmivo, polícia prípad rieši ako pokus o týranie zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pediatri radia, ako na prvé príkrmy

Iniciatíva Prvých 1000 dní v spolupráci s pediatrami vydala "Sprievodcu prvými príkrmami", v ktorom rodičia nájdu praktické rady a typy podľa najnovších a overených vedeckých poznatkov, ako aj množstvo receptov pre deti od šiestich mesiacov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *