pondelok , 19 apríla 2021
Home / SVET / Estónsko uvoľnilo vstup do krajiny, zaočkovaní proti COVID-19 nemusia ísť do karantény

Estónsko uvoľnilo vstup do krajiny, zaočkovaní proti COVID-19 nemusia ísť do karantény

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Ľudia, ktorí do Estónska pricestujú s dokladom o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, nemusia s účinnosťou od utorka absolvovať karanténu.

Zdravotnícki predstavitelia tejto pobaltskej krajiny uviedli, že akceptované budú nielen doklady o zaočkovaní vakcínou schválenou v Európskej únii, ale aj doklady o zaočkovaní vakcínou ktoréhokoľvek globálneho dodávateľa.

Viac o téme: Koronavírus

Zdravotná komisia Estónska však uviedla, že zahraničné doklady o vakcinácii musia spĺňať určité kritériá, vrátane jazyka, v ktorom sú vydané. Znamená to, že musia byť v estónskom, anglickom alebo v ruskom jazyku, ktorý veľká časť estónskych občanov používa.

Šéfka oddelenia infekčných chorôb Zdravotnej komisie Estónska Hanna Seppová pre estónsku verejnoprávnu rozhlasovo-televíznu spoločnosť ERR uviedla, že v doklade musí byť uvedené, proti ktorému ochoreniu je osoba zaočkovaná a ktorá firma je výrobcom vakcíny. Obsahovať musí aj číslo výrobnej série.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, očkovanie, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Estónsko uvoľnilo vstup do krajiny, zaočkovaní proti COVID-19 nemusia ísť do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Maďarsko opäť predĺžilo kontroly hraníc, naďalej platí zákaz vstupu cudzincom

Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska pre iných, ako maďarských občanov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *