pondelok , 19 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Potraviny KRAJ podporujú poctivé remeslo, hľadajú nových slovenských dodávateľov

Potraviny KRAJ podporujú poctivé remeslo, hľadajú nových slovenských dodávateľov

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Moderné slovenské potraviny KRAJ pravidelne hľadajú slovenských výrobcov, ktorí budú zásobovať ich predajne kvalitnými domácimi produktami. Aktuálne sa zaujímajú o rozšírenie ponuky mliečneho sortimentu. Šancu na spoluprácu majú všetci poctiví regionálni dodávatelia vyrábajúci mliečne a tvarohové dezerty.

KRAJ už od svojho začiatku intenzívne spolupracuje s lokálnymi dodávateľmi. Hlavným cieľom je podporiť potravinárske remeslo na Slovensku, a zároveň priniesť zákazníkom tie najlepšie produkty od prvotriednych lokálnych dodávateľov. Aj preto sa v súčasnej ponuke reťazca  nachádza v priemere 900 kusov potravinového sortimentu od 96 slovenských dodávateľov. Najväčšie zastúpenie majú v tzv. suchých potravinách – 30 dodávateľov, nasledujú slovenské vína s 27 dodávateľmi, mliečne výrobky  od 21 producentov a o pekárenský sortiment sa stará 18 slovenských firiem. Svojich dodávateľov si, samozrejme, vyberá starostlivo a ich prácu rado propaguje všetkými dostupnými spôsobmi – v letákoch, na pultoch predajní, sociálnych sieťach či na webe.

Spoločnosť teší, že aj vďaka jej spolupráci môžu mnohí menší či neznámi dodávatelia rásť a stať sa známymi na celoslovenskej úrovni. Príkladom takéhoto slovenského producenta je aj Votabo. Tento poctivý slovenský výrobca džemov ponúka v súčasnosti aj na pultoch predajní KRAJ okolo 40 druhov džemov. Sú vyrábané z prvotriednych slovenských plodín a bez pridaných konzervantov či iných chemických prísad. Tie vďaka tomu chutia tak, ako keď ich pripravovali naše staré mamy.

Čo sa týka výrobcov mliečnych produktov, už takmer tri roky spolupracuje reťazec KRAJ napríklad so Salašom Pružina či Ovčou farmou Pokryváč. V súčasnosti sa však zaujíma o ďalšie rozšírenie ponuky mliečnych výrobkov. “Hľadáme nových regionálnych dodávateľov pre sortiment mliečnych a tvarohových dezertov, aby sme tak mohli našim zákazníkom prinášať ešte viac kvalitných produktov od producentov, ktorých by inak možno poznal len úzky okruh zákazníkov z ich okolia či obce resp. mesta, v ktorých ich ponúkajú. Veríme, že sa nám opäť podarí vybrať prvotriednu kvalitu za dostupnú cenu a so známkou “vyrobené na Slovensku”,” uviedol Marek Koštrna, marketing manager potravín KRAJ. Záujemcovia o spoluprácu môžu spoločnosť kontaktovať prostredníctvom formulára na webe alebo e-mailom na info@krajpotravin.sk.

Informačný servis

Viac k témam: kraj, potraviny, PR, Terno real estate
Zdroj: Webnoviny.sk – Potraviny KRAJ podporujú poctivé remeslo, hľadajú nových slovenských dodávateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zápas o suverenitu členských štátov EÚ v oblasti zdravia a vzdelávania pokračuje

Európsky parlament (EP) sa už niekoľkokrát pokúsil vstúpiť svojimi iniciatívnymi správami do zvrchovaných kompetencií národných štátov – členov EÚ. Príkladom je správa Estrela "o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach" (2013), ktorú nakoniec Európsky parlament tesne neprijal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *