piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Polícia varuje pred podvodníkmi, bloková pokuta vo výške 1000 eur neexistuje

Polícia varuje pred podvodníkmi, bloková pokuta vo výške 1000 eur neexistuje

1.2.2021 (Webnoviny.sk) – Pokutové bloky na sumu tisíc eur neexistujú. Upozorňuje na to Policajný zbor SR vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Zároveň zdôrazňuje, že najvyššia hodnota používaných blokov je sto eur.

Fotografiu tisíc eurového bloku podľa polície zverejnil účet na sociálnej sieti s názvom „Eva Šagatová“. „Zostáva nám len dúfať, že pani Šagatová nikomu 1 000 eur nezaplatila,“ uvádza polícia.

Polícia pripomína, že v prvom štvrťroku 2021 postupne zavádza do obehu nové pokutové bloky. „Proces stiahnutia súčasne používaných pokutových blokov z obehu a zabezpečenie distribúcie nových pokutových blokov so zvýšenými ochrannými prvkami bude vykonaný priebežne po oznámení o zabezpečení nových pokutových blokov zo strany finančnej správy,“ informuje polícia. Dodáva, že do tej doby budú policajné útvary používať „staré“ pokutové bloky, ktoré sa používajú aj v súčasnosti.

Viac k témam: podvod, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia varuje pred podvodníkmi, bloková pokuta vo výške 1000 eur neexistuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia upozorňuje na podvodný profil na Facebooku, používa fotografiu ich mŕtveho kolegu

Osobu skrývajúcu sa za falošnou totožnosťou môžete nahlásiť sociálnej sieti, a tak nechať profil zablokovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *