nedeľa , 7 marca 2021
Home / SLOVENSKO / Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situácia

Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situácia

28.1.2021 (Webnoviny.sk) – Termín asistovaného sčítavania obyvateľov sa posunie. Vyplýva to z novely zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2021, ktorú vo štvrtok 28. januára Národná rada SR (NR SR) schválila 114 hlasmi. Takzvané asistované sčítanie slúži pre tých, ktorí sa nemôžu alebo nevedia sami, alebo s pomocou blízkych elektronicky sčítať.

Zmenu si podľa predloženého materiálu vyžiadala epidemická situácia na Slovensku. Vykonávanie asistovaného sčítania počas závažnej epidemickej situácie v SR by ohrozovalo verejné zdravie zraniteľných skupín, najmä seniorov, respektíve by bolo v rozpore s opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR a uzneseniami vlády o vyhlásení mimoriadnej situácie a o predĺžení núdzového stavu z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie.

Sčítanie obyvateľov sa uskutoční od 15. februára do 31. marca. Obce by mali vykonať od 1. apríla do 31. októbra dosčítavanie, ktorým zabezpečí asistované sčítanie.

Viac k témam: Národná rada SR, novela zákona, Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Strana Za ľudí zažíva vnútrostranícku krízu, po Kollárovi a Valáškovi hrozí aj odchod ďalších členov

Zo strany Za ľudí a z vládnej koalície nedávno vystúpili dvaja jej členovia- Miroslav Kollár a Tomáš Valášek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *