nedeľa , 9 mája 2021
Home / SVET / Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva

Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva

25.1.2021 (Webnoviny.sk) – Práva Alexeja Navaľného musia byť rešpektované, vrátane práva na spravodlivý a súdny proces, k čomu sa Ruská federácia zaviazala pristúpením k medzinárodným dohodám. Zdôraznil to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS), ktorý sa v pondelok 25. januára zúčastnil prvého tohoročného zasadnutia Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné vzťahy.

Korčok počas rokovania zopakoval, že v demokratických krajinách musí byť miesto pre opozičné názory v slobodnej politickej súťaži a nie vo väzbe. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Šéf slovenskej diplomacie zároveň uviedol, že Spojené kráľovstvo je aj naďalej „našim dôležitým spojencom v NATO a silným partnerom v medzinárodných organizáciách, osobitne v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky EÚ chceme mať vo najužšie vzťahy.“ Miera spolupráce však bude podľa Korčoka závisieť aj od Londýna. Počas zasadnutia šéfov diplomacií krajín EÚ po nástupe novej americkej administratívy Joea Bidena sa ministri venovali diskusii, ako čo najskôr nadviazať dialóg so Spojenými štátmi americkými.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty za prepustenie Navaľného (fotografie)

„S Washingtonom chceme spolupracovať v mnohých oblastiach, vrátane porušovania záväzkov takzvanej Nukleárnej dohody s Iránom a tiež na tom, ako nastavíme naše vzťahy s Čínou,“ doplnil Korčok.

Ministri prostredníctvom videohovoru rokovali aj s ministrom zahraničných vecí Japonska Toshimitsom Motegim, s ktorým prediskutovali možnosti spolupráce s Japonskom v regióne Indo-Pacifiku, vrátane bezpečnostných výziev v Ázii. EÚ pripravuje stratégiu k Indo-Pacifiku, ktorej cieľom bude zvýšiť angažovanosť EÚ v regióne, ktorý má pre EÚ čoraz väčší význam, doplnilo MZVEZ SR.

Viac k témam: Rada EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

EÚ nesúhlasí s návrhom USA na zrušenie patentov pri výrobe vakcín, podľa Michela by to nič nevyriešilo

Namiesto toho vyzvali lídri Európskej únie Washington, aby zrušil obmedzenia pri exporte vakcín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *