piatok , 23 apríla 2021
Home / EKONOMIKA / Arca Capital podáva návrh na reštrukturalizáciu, veriteľov chce odškodniť nad hranicu zákona

Arca Capital podáva návrh na reštrukturalizáciu, veriteľov chce odškodniť nad hranicu zákona

25.1.2021 (Webnoviny.sk) – Akciová spoločnosť Arca Capital Slovakia podáva návrh na povolenie jej reštrukturalizácie. Firma v súčinnosti s reštrukturalizačnými správcami a odborníkmi aktívne využila obdobie poskytnutej dočasnej ochrany na prípravu a vypracovanie reštrukturalizačného posudku a návrhu na povolenie reštrukturalizácie.

Reštrukturalizačný posudok pritom podľa vyjadrení firmy počíta s uspokojením veriteľov vo výške prevyšujúcej zákonnú hranicu miery uspokojenia nezabezpečených pohľadávok.

Firma Arca Capital Slovakia získala na základe ustanovení zákona lex korona od 16. októbra dočasnú ochranu. Spoločnosť požiadala o dočasnú ochranu pre vyhlásenie núdzového stavu a prijatie nových opatrení Ústredného krízového štábu SR.

Arca Capital je súkromná investičná skupina v strednej a východnej Európe. Podniká v segmente nehnuteľností a turizmu, finančných služieb, energetiky a ďalších súvisiacich odvetviach.

Viac k témam: Lex korona, reštrukturalizačný plán
Zdroj: Webnoviny.sk – Arca Capital podáva návrh na reštrukturalizáciu, veriteľov chce odškodniť nad hranicu zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Drucker chce pomôcť podnikateľom gastra a cestovného ruchu, navrhuje ubytovacie poukážky (video)

Druckerova strana Dobrá voľba predstavila trojicu návrhov na pomoc malým a stredným podnikateľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *