nedeľa , 28 februára 2021
Home / SVET / Piráti pri brehoch Afriky prepadli tureckú loď, o život prišiel jeden námorník a ďalších uniesli

Piráti pri brehoch Afriky prepadli tureckú loď, o život prišiel jeden námorník a ďalších uniesli

24.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ozbrojení piráti zaútočili pri západoafrickom pobreží na tureckú nákladnú loď plaviacu sa pod libérijskou vlajkou, pričom uniesli 15 námorníkov a jedného z nich zabili. Turecko sa v súčasnosti usiluje o prepustenie zajatej posádky.

Väčšinu posádky uniesli a jedného zabili

Plavidlo M/V Mozart bolo na ceste z nigérijského Lagosu do juhoafrického Kapského Mesta, keď naň v sobotu ráno približne 185 kilometrov severozápadne od ostrovného štátu Svätý Tomáš a Princov ostrov zaútočili piráti.

Turecké námorné veliteľstvo uviedlo, že posádka sa pôvodne zoskupila v bezpečnom priestore, piráti si však po šiestich hodinách vynútili vstup na palubu. Počas incidentu zahynul občan Azerbajdžanu Farman Ismajilov. Bol to jediný neturecký člen posádky.

Piráti uniesli jej väčšinu, znefunkčnili takmer všetky systémy na lodi a zvyšným členom posádky ponechali funkčný iba navigačný systém, ktorý si našiel cestu do prístavu v Gabone.

Rokovania o prepustení námorníkov

Turecký minister zahraničia Mevlüt Cavusoglu uviedol, že Ankara pokračuje v koordinovaných rokovaniach o prepustení unesených námorníkov. „Piráti ešte musia zaujať nejaké stanovisko,“ poznamenal.

V júli 2019 bolo pri pobreží Nigérie unesených 10 tureckých námorníkov. Na slobodu sa dostali o necelý mesiac neskôr.

Viac k témam: piráti
Zdroj: Webnoviny.sk – Piráti pri brehoch Afriky prepadli tureckú loď, o život prišiel jeden námorník a ďalších uniesli © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V ukrajinskej nemocnici explodovalo kyslíkové potrubie, zahynul jeden človek

Po nehode museli evakuovať 20 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *