nedeľa , 7 marca 2021
Home / šport / Cyklistika / Dumoulin nezvládal tlak v profipelotóne, na čas si dá pauzu a do súťaženia sa už možno vôbec nevráti

Dumoulin nezvládal tlak v profipelotóne, na čas si dá pauzu a do súťaženia sa už možno vôbec nevráti

23.1.2021 (Webnoviny.sk) – Holandský jazdec Tom Dumoulin z tímu Jumbo-Visma sa rozhodol oddýchnuť si od súťažnej cyklistiky. Tridsaťročný rodák z Maastrichtu si takú cestu vybral ako formu na zvládanie tlaku, ktorá leží na jeho ramenách v profipelotóne.

Priznal, že v ostatnom čase tento nápor nezvládal. “Musím prísť na to, čo ako cyklista chcem. Prináša to so sebou neustály tlak a očakávania z rôznych strán,” objasnil Dumoulin.

Z ramien si sňal balvan

O minimálne dočasnom prerušení kariéry informoval iba niekoľko dní po tom, ako ho tím Jumbo-Visma po boku krajana Stevena Kruijswijka, Belgičana Wouta van Aerta a Slovinca Primoža Rogliča vybral za účastníka tohtoročnej Tour de France. “Cítim sa ako keby mi niekto z ramien sňal stokilogramový batoh,” prezradil v sobotu Holanďan.

Dumoulin v roku 2017 vyhral prestížne etapové preteky Giro d’Italia, rok predtým získal na OH v brazílskom Riu de Janeiro striebro v časovke jednotlivcov. V ostatnom čase mal viacero zdravotných problémov. Naznačil, že do profipelotónu sa už možno nevráti: “Ktovie, k čomu moja pauza povedie?”

Priznal problémy

Už koncom októbra 2020 Dumoulin priznal isté problémy. Pred 8. etapou pretekov Vuelta a Espaňa totiž z podujatia odstúpil. “Nedávalo mi to viac zmysel. Som unavený, prázdny a bez energie. Mal som nabitý kalendár po letnom reštarte sezóny. Už na začiatku Vuelty som sa cítil unavený a ten pocit vo mne pretrval,” uviedol vtedy na vysvetlenie Dumoulin.

Holanďan skončil siedmy na minuloročnej Tour de France, kde výdatne pomáhal Primožovi Rogličovi v boji o celkové víťazstvo. To sa napokon nepodarilo, favorizovaný Slovinec sa v záverečnej časovke musel skloniť pred mladším krajanom Tadejom Pogačarom.

Viac k témam: Jumbo-Visma, prestávka, ukončenie kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Dumoulin nezvládal tlak v profipelotóne, na čas si dá pauzu a do súťaženia sa už možno vôbec nevráti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najlepším slovenským cyklistom sa stal opäť Peter Sagan, talentom roka je Nora Jenčušová

V pandemickom roku 2020 Sagan absolvoval Tour da France aj Giro d'Italia. Triumfoval po úniku v 10. etape svojho prvého Gira, čím sa stal stým jazdcom s etapovým triumfom na každej z Grand Tour.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *