piatok , 23 apríla 2021
Home / SVET / Grécki študenti sa vrátia do škôl, nočný zákaz vychádzania či cestovania po krajine zostáva v platnosti

Grécki študenti sa vrátia do škôl, nočný zákaz vychádzania či cestovania po krajine zostáva v platnosti

23.1.2021 (Webnoviny.sk) – Stredoškoláci v Grécku budú môcť od 1. februára prvýkrát od novembra opäť navštevovať školy. Nadviažu tak na žiakov základných škôl, ktorí znova zasadli do lavíc 11. januára. Študenti vysokých škôl budú pokračovať v dištančnom vzdelávaní.

V Grécku budú naďalej platiť prísne obmedzenia, vrátane celoštátneho zákazu nočného vychádzania, cestovania v rámci krajiny a povinnej 7-dňovej karantény vzťahujúcej sa na všetkých cestujúcich prichádzajúcich zo zahraničia.

Viac o téme: Koronavírus

Grécko zaznamenalo v ostatných týždňoch prudký pokles úmrtnosti v súvislosti s ochorením COVID-19. Úrady však tvrdia, že napriek priaznivým správam ešte obmedzenia zostanú nejaký čas v platnosti.

Priemerný počet úmrtí je v súčasnosti 0,25 na 100-tisíc obyvateľov. Začiatkom decembra bol tento ukazovateľ na hodnote 0,94.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, študenti, zatvorené školy
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécki študenti sa vrátia do škôl, nočný zákaz vychádzania či cestovania po krajine zostáva v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden v júni priletí do Bruselu, kde sa zúčastní samitu NATO. Chce tak obnoviť vzťahy s lídrami EÚ

Stretnutie v sídle NATO v Bruseli bude pre Bidena osobnou príležitosťou na obnovenie vzťahov s predstaviteľmi Európy a Kanady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *