štvrtok , 25 februára 2021
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miest

Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miest

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Kia Motors Slovakia organizuje v týchto dňoch plošné pretestovanie svojich zamestnancov a tiež zamestnancov dodávateľských spoločností na ochorenie COVID-19 priamo v priestoroch žilinského výrobného závodu.

Veria v prínos opatrení

Ako informoval hovorca spoločnosti Ján Žgravčák, počas predpoludnia prvého dňa testovania otestovali viac ako 1 200 zamestnancov.

„Doteraz sme zachytili štyri pozitívne prípady, čo znamená mieru pozitivity 0,3 percenta. Veríme, že dôsledne dodržiavané preventívne opatrenia, ktoré sme zaviedli na konci februára minulého roka, spolu so zodpovedným prístupom zamestnancov prinášajú ovocie a v priestoroch závodu sa vírus nešíri, prípadne sa šíri len veľmi málo,” skonštatoval Žgravčák.

Štyri dni testovania

Testovanie v žilinskom závode sa koná v dňoch 21. – 22. a 25. – 26. januára.

Prostredníctvom štátom poskytnutých antigénových testov sa testuje na šiestich vyhradených odberných miestach, priamo vo výrobných halách počas rannej a popoludňajšej zmeny.

Možnosť otestovať sa v závode tak bude mať približne 6-tisíc ľudí.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinská automobilka Kia testuje svojich zamestnancov na COVID-19, má šesť odberných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Autá slávnej značky Jaguar budú o niekoľko rokov vyrábané už iba na elektrický pohon

Britský minister dopravy túto správu privítal ako „obrovský krok pre britskú výrobu automobilov“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *