piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / Na Slovensku môžu opäť chýbať testy, Sulík už donakupoval a vláda zatiaľ neurčila ďalšieho obstarávateľa

Na Slovensku môžu opäť chýbať testy, Sulík už donakupoval a vláda zatiaľ neurčila ďalšieho obstarávateľa

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Vláda zatiaľ nepoverila žiadny rezort alebo úrad nákupom ďalších antigénových testov. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) tvrdí, že jeho rezort už naplnil uznesenie vlády o nákupe osem miliónov testov a ďalej by už kupovať testy nemal.

Viac o téme: Koronavírus

“Ja som už donakupoval. Tým je vec pre ministerstvo hospodárstva vybavená. Naša úloha tu končí,” uviedol minister na štvrtkovej tlačovej besede.

Zároveň potvrdil, že opakovane, od minulého pondelka, či už na vláde alebo na koaličnej rade, upozorňoval, že je treba prijať nové uznesenie a dať úlohu obstarať testy niekomu inému. “Prešlo desať dní a neurobilo sa nič,” zhodnotil s tým, že dúfa, že sa tak stane čoskoro.

Ak nie, môže podľa neho prísť k situácii, že testov bude málo. “Ja som urobil, čo bolo v mojich silách, že treba pamätať na nákup ďalších testov,” uzavrel.

Viac k témam: antigénové testy, Celoplošné testovanie, minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku môžu opäť chýbať testy, Sulík už donakupoval a vláda zatiaľ neurčila ďalšieho obstarávateľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaká Slovensko v jeseni referendum? Pellegriniho Hlas vyzbieral takmer 300-tisíc podpisov (video)

Podpisy začala strana zbierať 5. februára a ide o počet, ktorý zozbieral výlučne Hlas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *