nedeľa , 7 marca 2021
Home / SVET / Centrom Madridu otriasol silný výbuch, strhol fasádu obytnej budovy a zabil niekoľko ľudí

Centrom Madridu otriasol silný výbuch, strhol fasádu obytnej budovy a zabil niekoľko ľudí

20.1.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. januára 19:17

Silný výbuch, s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený únikom plynu, v stredu strhol fasádu obytnej budovy v centre španielskej metropoly Madrid, a usmrtil najmenej troch ľudí.

Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia, pričom jeden z nich je zranený vážne, informovali madridskí záchranári prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

Technik je nezvestný

Technik, ktorý v čase výbuchu pracoval na oprave bojlera, je nezvestný, uviedol zástupca madridského regiónu José Manuel Franco, ktorý potvrdil aj tri obete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch v obytnom dome v Madride

Letecké zábery, ktoré zverejnila španielska štátna polícia, ukázali aj trosky na neďalekom školskom dvore, no podľa starostu mesta Josého Luisa Martíneza Almeidu nikto v škole nemá vážne zranenia.

Dovnútra pošlú psy

Hasiči sa snažia uhasiť malý požiar v zničenej budove, aby mohli dovnútra poslať pátracie psy a záchranné tímy, ktoré tam budú pátrať po možných preživších.

V súvislosti s výbuchom museli evakuovať neďaleký opatrovateľský domov, ktorého 55 rezidentov najprv odviezli do blízkeho hotela a neskôr do iných opatrovateľských zariadení. Medzi obyvateľmi nehlásia zranených.

Viac k témam: výbuch v Madride
Zdroj: Webnoviny.sk – Centrom Madridu otriasol silný výbuch, strhol fasádu obytnej budovy a zabil niekoľko ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo Švajčiarsku prebieha referendum, ktorým chcú zakázať zahaľovanie tváre na verejnosti

Švajčiarska vláda zákaz odmieta a tvrdí, že ľudia zakrývajúci si tvár sú „marginálnym" problémom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *