pondelok , 19 apríla 2021
Home / SVET / Nórsko daruje vakcíny chudobnejším krajinám. Podľa ministra Ulsteina nejde o charitu, ale zníženie rizika

Nórsko daruje vakcíny chudobnejším krajinám. Podľa ministra Ulsteina nejde o charitu, ale zníženie rizika

19.1.2021 (Webnoviny.sk) – Nórsko sa zaviazalo, že v rámci boja proti pandémii koronavírusu pomôže krajinám s nízkymi príjmami a daruje im vakcíny, hneď ako ich schvália. V utorok to oznámil minister pre medzinárodný rozvoj Dag-Inge Ulstein.

„Zaistenie, aby sa vakcíny proti ochoreniu COVID-19 dostali k ľuďom v najchudobnejších krajinách sveta, neznamená iba charitu alebo konanie na základe morálneho imperatívu. Je to tiež v najlepšom záujme každej krajiny,” povedal Ulstein pre agentúru AP. „Ak vírus cirkuluje v jednej krajine, zvyšok sveta zostáva v ohrození,” dodal.

Viac o téme: Koronavírus

Ulstein neposkytol žiadny časový rámec ani detaily o množstve vakcín, no uviedol, že ich uvoľnenie bude „paralelné so súčasnou vakcináciou nórskej populácie”.

Rozhodnutie Nórska prišlo deň po tom, čo generálny tajomník Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus skritizoval vakcinačnú nerovnosť na svete.

Viac k témam: Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórsko daruje vakcíny chudobnejším krajinám. Podľa ministra Ulsteina nejde o charitu, ale zníženie rizika © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovák prevážal v aute nelegálnych migrantov zo Sýrie, polícia ich chytila v Maďarsku

Auto so slovenskou poznávacou značkou zastavili v nedeľu podvečer v Tolnianskej župe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *