pondelok , 19 apríla 2021
Home / SVET / Biden plánuje hneď po inaugurácii predstaviť rozsiahly imigračný zákon a napraviť Trumpove chyby

Biden plánuje hneď po inaugurácii predstaviť rozsiahly imigračný zákon a napraviť Trumpove chyby

19.1.2021 (Webnoviny.sk) – Novozvolený prezident USA Joe Biden plánuje počas prvého dňa v Bielom dome predstaviť rozsiahly imigračný zákon, vďaka ktorému by približne 11 miliónov ľudí nelegálne žijúcich v Spojených štátoch mohlo po ôsmich rokoch získať americké občianstvo. Tento krok predstavuje výrazný zvrat v porovnaní s tvrdou imigračnou politikou dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa.

Biden týmto plánuje splniť sľub, ktorý v prezidentskej kampani dal latinskoamerickým voličom a ďalším komunitám prisťahovalcov, ktoré počas Trumpovej éry čelili reštriktívnej politike a masovým deportáciám. Návrh by mali predstaviť v stredu po tom, ako 78-ročný Biden zloží prísahu.

Ešte počas kampane Biden označil Trumpove kroky v otázkach prisťahovalcov ako “neutíchajúci útok” na americké hodnoty a uviedol, že “napraví tieto škody”. Očakáva sa, že Biden podnikne rýchle kroky a zvráti Trumpove imigračné opatrenia, vrátane ukončenia zákazu vstupu z niekoľkých prevažne moslimských krajín.

Viac k témam: migranti, občianstvo, protimigračný zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden plánuje hneď po inaugurácii predstaviť rozsiahly imigračný zákon a napraviť Trumpove chyby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovák prevážal v aute nelegálnych migrantov zo Sýrie, polícia ich chytila v Maďarsku

Auto so slovenskou poznávacou značkou zastavili v nedeľu podvečer v Tolnianskej župe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *