piatok , 23 apríla 2021
Home / SLOVENSKO / O post policajného šéfa majú záujem dvaja kandidáti, termín ich vypočutia sa blíži

O post policajného šéfa majú záujem dvaja kandidáti, termín ich vypočutia sa blíži

18.1.2021 (Webnoviny.sk) – Kandidáti na policajného prezidenta absolvujú vypočutie pred Výborom Národnej rady SR (NR SR) pre obranu a bezpečnosť v pondelok 25. januára.

Pre agentúru SITA to potvrdil predseda predmetného výboru Juraj Krúpa (OĽaNO). O post šéfa polície sa uchádzajú dočasný policajný prezident Peter Kovařík a veliteľ Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran.

Jedného kandidáta odporučia ministrovi

Výberová komisia odporučila na post prezidenta PZ SR oboch kandidátov. Parlamentný výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) vymenovať jedného z nich do funkcie. V prípade, ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať.

Kovařík dočasne vedie políciu od septembra 2020. V minulosti pôsobil napríklad ako policajný pridelenec vo Washingtone D.C. v Spojených štátoch amerických alebo ako riaditeľ Úradu boja proti korupcii Prezídia PZ.

Hamran viedol komando Lynx

V období rokov 2017 až 2020 pôsobil na Úrade vlády SR, najskôr ako riaditeľ Odboru prevencie korupcie Kancelárie predsedu vlády SR a neskôr ako generálny riaditeľ sekcie prevencie korupcia a krízového manažmentu a zároveň ako riaditeľ kancelárie Bezpečnostnej rady SR.

Hamran od roku 2011 viedol Lynx Commando, v roku 2019 bol zvolený za predsedu medzinárodnej organizácie Atlas, ktorá združuje protiteroristické jednotky členských štátov Európskej únie (EÚ).

Viac k témam: policajný prezident, verejné vypočutie, výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – O post policajného šéfa majú záujem dvaja kandidáti, termín ich vypočutia sa blíži © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najširšiu ponuku slovenských remeselných pív nájdete iba v Kauflande

Milovníkov remeselného piva čaká v apríli veľké prekvapenie. V rámci dlhodobého projektu, do ktorého sa zapojilo 29 pivovarov, Kaufland svojim zákazníkom prináša najširší sortiment remeselných pív spomedzi reťazcov a zároveň podporuje pivovarníkov v neľahkom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *